Aktualności

Policjanci z patrolu wodnego dbają o bezpieczeństwo na wodzie

Służba na wodzie jest ważna i potrzebna najbardziej podczas wakacji. Priorytetowym zadaniem policyjnych wodniaków jest dbanie o bezpieczeństwo osób aktywnie wypoczywających na wodzie i jej okolicach.

Doświadczenia minionych lat wskazują, że funkcjonariusze na wodzie zwłaszcza w sezonie letnim są bardzo potrzebni. Pływający na łódkach policjanci i ratownicy WOPR, to przede wszystkim służba pełniona na zbiornikach wodnych, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wczasowiczom odwiedzającym pas nadmorski.

W patrolu wodnym służbę pełnią funkcjonariusze przeszkoleni w zakresie ratownictwa wodnego i posiadający patenty stermotorzysty.

W trakcie patrolu mundurowi sprawdzają akweny, kontrolują jednostki pływające, ich wyposażenie, wymagane uprawnienia i trzeźwość sterników, ale przede wszystkim dbają o bezpieczeństwo turystów znajdujących się nad wodą.

W ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", funkcjonariusze z patrolu wodnego udzielają również porad i wskazówek jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia podczas letniego wypoczynku oraz przekazują cenne uwagi dotyczące bezpieczeństwa nad wodą.