Kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

Kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży

Policjanci wspólnie z innymi służbami kontrolują miejsca, gdzie wypoczywają dzieci i młodzież na terenie miasta i powiatu koszalińskiego. Zwracają między innymi uwagę czy warunki w jakich przebywają nie zagrażają ich bezpieczeństwu.

Koszalińscy policjanci kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży spędzających wakacje na terenie naszego miasta i powiatu. Mundurowi sprawdzają między innymi, czy zorganizowany wypoczynek prowadzony jest legalnie, czy dzieci znajdują się pod opieką wykwalifikowanej kadry, jak również czy warunki w jakich przebywają nie zagrażają ich bezpieczeństwu.

W ostatnim czasie policjanci wspólnie z przedstawicielem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koszalinie odwiedzili dzieci przebywające na kolonii w Mielnie. Policjanci rozmawiali o tym, jak zachowywać się odpowiedzialnie i jak unikać niemiłych sytuacji podczas letniego wypoczynku. Nie zabrakło też informacji na temat bezpiecznego plażowania i kąpania się w morzu czy jeziorze.

Policjanci wspólnie z innymi służbami kontrolują również obozy harcerskie na terenie naszego powiatu. Funkcjonariusze sprawdzają stan bezpieczeństwa harcerzy w miejscach zamieszkania, sprawność systemów łączności i drożność dróg dojazdowych. Mundurowi przekazują również instrukcje, jak zachować się w sytuacji pogorszenia się warunków pogodowych, np. burz czy ulew. Tego typu spotkania oraz kontrole będą kontynuowane do końca wakacji.