Wakacyjne spotkania policjantów z dziećmi - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

Wakacyjne spotkania policjantów z dziećmi

Wakacje to doskonały czas na spotkania z dziećmi, które uczestniczą w różnego rodzaju formach wypoczynku. Policjanci podczas odwiedzin poruszają wiele ważnych tematów dotyczących między innymi bezpieczeństwa na drodze, czy podczas zabawy nad wodą.

Policjanci z koszalińskiej komendy realizują program profilaktyczny pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo". Mundurowi wiedzą, jak wielkie znaczenie ma znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz numerów alarmowych. Policjanci poprzez zabawę edukują i rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie zwłaszcza teraz, kiedy trwają upragnione wakacje.

Policjanci z Wydziału Prewencji i dzielnicowi z I koszalińskiego komisariatu spotkali się z dziećmi podczas festynów rodzinnych oraz w placówkach, gdzie najmłodsi uczestniczą w wakacyjnych zajęciach.

Funkcjonarusze rozmawiali z dziećmi o tym, jak zachowywać się odpowiedzialnie i jak unikać niebezpiecznych sytuacji będąc w domu, czy na wakacyjnych wyjazdach. Nie zabrakło też informacji na temat bezpiecznego plażowania i kąpania się w morzu czy w jeziorze.

Dzielnicowi z Gminy Będzino przygotowali dla najmłodszych miasteczko drogowe, które umożliwia aktywne uczestnictwo dzieci w zajęciach symulujących wiele różnych sytuacji na drodze. Komplet wyposażony jest w makiety pojazdów, znaki drogowe, sygnalizatory świetlne dla pieszych i dla kierowców oraz przejście dla pieszych. Dzieci bardzo chętnie przyłączyły się do zabawy i utrwalały wiedzę z zakresu ruchu drogowego.