Aktualności

Zatrzymany pirat drogowy, który spowodował kolizję jadąc bez uprawnień skradzionym skuterem – okazał się być nietrzeźwy i poszukiwany

Policjanci pełniący służbę w nadmorskich miejscowościach zatrzymali 19-latka, który spowodował kolizję drogową mając ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna jechał bez uprawnień, na skradzionym chwilę wcześniej skuterze i był poszukiwany.

Koszalińscy policjanci reagują na każdy sygnał świadczący o tym, że drogami naszego miasta i powiatu porusza się kierowca po alkoholu. Osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Dla nich nie ma miejsca na naszych drogach – pijany kierowca jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych użytkowników dróg.

Wczoraj zatrzymany został nietrzeźwy młody chłopak, który mknął ulicami Mielna, a jego nieodpowiedzialna jazda zakończyła się po tym jak uderzył w betonowy płot. 19-latek nie dawał za wygraną i próbował uciec pieszo przed przyjazdem policjantów, lecz został zatrzymany przez świadka, który widział całe zdarzenie.

Mundurowi w trakcie sprawdzania w policyjnych systemach ustalili, że chłopak nie posiada uprawnień do kierowania, a skuter którym się poruszał został chwilę wcześniej skradziony spod jednego z lokali gastronomicznych. Dodatkowo 19-latek był poszukiwany przez Sąd Rodzinny w Pile w celu doprowadzenia go do zakładu poprawczego.
Młody chłopak po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kradzieży pojazdu, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz odpowie za spowodowanie kolizji drogowej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.