Mamo! Tato! Jedziemy na wakacje! - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

Mamo! Tato! Jedziemy na wakacje!

Koszalińscy policjanci wspólnie z innymi służbami przeprowadzili na terenie miasta działania pod nazwą „Mamo! Tato! Jedziemy na wakacje!”. Kampania ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań na drodze.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie ze strażakami z KM PSP w Koszalinie przeprowadzili wspólne działania pn. „Mamo! Tato! Jedziemy na wakacje!”. Propagowanie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa na drodze jest również jednym z założeń kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Funkcjonariusze z koszalińskiej drogówki ustawili punkt kontrolny przy ul. Gnieźnieńskiej. Policjanci zatrzymywali pojazdy i sprawdzali stan trzeźwości kierowców, ale również kontrolowali stan techniczny pojazdów, oświetlenie oraz obowiązkowe wyposażenie, które powinno znajdować się w samochodzie. Natomiast koszalińscy strażacy sprawdzali, czy w autach znajduje się gaśnica oraz instruowali, jak ją przewozić oraz używać.

Zarówno kierowcy, jak i pasażerowie mogli sprawdzić swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy przy użyciu specjalnie przygotowanego fantoma. Po krótkim szkoleniu każdy uczestnik otrzymał mini pakiet zawierający maseczkę do sztucznego oddychania wraz z instrukcją oraz jednorazowe rękawiczki.

Policjanci z koszalińskiej drogówki podczas dzisiejszego przedsięwzięcia przypominali uczestnikom ruchu drogowego przepisy związane z obowiązkiem zapinania pasów bezpieczeństwa, czy prawidłowego przewożenia dziecka w pojeździe.

Podczas działań mundurowi wręczali kierowcom jednorazowe alkotesty do sprawdzania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Dzięki takiemu urządzeniu każdy kierowca będzie mógł samodzielnie przebadać się przed jazdą samochodem. Funkcjonariusze rozdawali również tematyczne poradniki oraz mapy z alternatywnymi trasami dojazdu nad morze.

W związku z trwającymi wakacjami wiele osób wybiera się w długą podróż. Dlatego należy odpowiednio przygotować pojazd do dłuższej jazdy poprzez sprawdzenie wszystkich układów, oświetlenia i dokumentów.

Okres wakacyjny to także czas wzmożonych patroli policji na drogach miasta i powiatu koszalińskiego. Dlatego należy spodziewać się dodatkowych kontroli prędkości oraz stanu trzeźwości kierujących.

Nie pozwólmy ani sobie, ani innym na nieodpowiedzialne zachowanie, które stwarza bezpośrednie zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego!