Zatrzymane uprawienia za brawurową jazdę! - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

Zatrzymane uprawienia za brawurową jazdę!

Policjanci z koszalińskiej drogówki zatrzymali kierującą, która w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, jechała z prędkością 110 km/h. Za złamanie obowiązujących przepisów 42-latka straciła prawo jazdy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

Mundurowi z koszalińskiej drogówki, podczas prowadzonych działań kontrolno-pomiarowych w miejscowościach nadmorskich, zatrzymali uprawnienia do kierowania nieodpowiedzialnej kierującej. W Mielnie przy ul. Maczka 42-latka jechała samochodem marki kia z prędkością 110 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy na trzy miesiące oraz nałożyli na nią mandat karny i 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.