Z wakacyjną wizytą u najmłodszych - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

Z wakacyjną wizytą u najmłodszych

Dzielnicowi z I koszalińskiego komisariatu odwiedzili dzieci uczęszczające do Przedszkola Integracyjnego w Jamnie, w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Policjanci przekazali kilka cennych uwag dotyczących bezpieczeństwa najmłodszych w trakcie letniego wypoczynku.

Policjanci z I koszalińskiego komisariatu odwiedzili najmłodszych uczęszczających do Przedszkola Integracyjnego w Jamnie, w ramach programu „ Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Policjanci przekazali dzieciom kilka cennych uwag dotyczących bezpieczeństwa nad wodą. Podkreślali wielokrotnie, że należy korzystać z kąpieli w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.

Funkcjonariusze omówili, jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze i podkreślali, jak bardzo ważne jest używanie elementów odblaskowych. Dzięki takiemu małemu elementowi kierowca nawet z odległości kilkuset metrów może zauważyć pieszego.

Policjanci przypomnieli numery alarmowe, a także reguły postępowania kiedy dziecko się zgubi lub zaczepi je obca osoba.

Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały dobrych rad policjantów i chętnie zadawały im pytania. Każdy maluch otrzymał element odblaskowy i słodki upominek.