Policjanci wzięli udział w "Targach dla seniora" - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

Policjanci wzięli udział w "Targach dla seniora"

Koszalińscy policjanci nieustannie prowadzą działania prewencyjne skierowane do seniorów. Mają one na celu przede wszystkim zwiększenie uwagi i dbałości osób starszych o ich własne bezpieczeństwo. Tym razem mundurowi skorzystali z zaproszenia i wzięli udział w „Targach dla seniora”.

Policjanci z koszalińskich jednostek cyklicznie organizują, ale również przyjmują zaproszenia na spotkania z seniorami. Mundurowi w ich trakcie rozmawiają z osobami starszymi o granicy zaufania do drugiego człowieka, atrakcyjnych z pozoru umowach oraz metodach działania oszustów.

W trakcie „Targów dla seniora” zorganizowanych w Zespole Szkół im. Dubois w Koszalinie policjanci radzili słuchaczom, jak dbać o swoje bezpieczeństwo i chronić się przed oszustami. Podkreślali, że sprawcy bardzo często wykorzystują więzi rodzinne, dobroć i łatwowierność seniorów, by wyłudzić od nich posiadane oszczędności.

Policjanci przestrzegali seniorów, że znana wszystkim metoda „na wnuczka”, w oparciu o którą działają przestępcy, jest cały czas modyfikowana. Aktualnie osoby o nieuczciwych zamiarach podszywają się również pod różnego rodzaju przedstawicieli instytucji publicznych, urzędów, a nawet policjantów. Dlatego tak ważne jest, aby seniorzy byli czujni, uważni i potrafili w konkretnych sytuacjach być asertywni. Tylko taka postawa jest gwarancją tego, że nie staną się ofiarami osób nieuczciwych, oszustów czy złodziei.

Podczas targów mundurowi znakowali również rowery. W przypadku kradzieży jednośladu, dzięki specjalnie wygrawerowanemu numerowi i zarejestrowaniu go w policyjnej bazie, możliwa jest szybka jego identyfikacja.