Parkuj tylko w miejscach dozwolonych! - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

Parkuj tylko w miejscach dozwolonych!

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie przeprowadzili działania pod nazwą „Parkuj tylko w miejscu dozwolonym”. Największą uwagę mundurowi skupili na pojazdach zaparkowanych wbrew obowiązującemu oznakowaniu. mundurowi weryfikowali także zgłoszenia naniesione przez mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Po raz kolejny przeprowadzonymi działaniami policjanci przypomnieli mieszkańcom o obowiązku przestrzegania przepisów dotyczących parkowania pojazdów. Bardzo często kierowcy, nie szukają miejsca do pozostawienia auta tam, gdzie jest to dozwolone. Wybierają każdą wolną przestrzeń. Tym sposobem pojazdy pozostawiane są w obrębie chodników, pasów zieleni, przejść dla pieszych czy dróg ewakuacyjnych. Taka praktyka jest niedopuszczalna. W sytuacjach zagrożenia każdy z nas oczekuje od służb natychmiastowej i skutecznej reakcji. Nie można więc swoim nieprzemyślanym zachowaniem utrudniać podjęcia takich działań. Ponadto wszystkich kierowców obowiązują przepisy, a ich łamanie, poprzez pozostawianie pojazdów w miejscach niedozwolonych, powoduje określone konsekwencje.

Policyjne patrole pojawiły się w rejonie głównych ciągów komunikacyjnych. Mundurowi właścicielom nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów wystawili wezwania w celu wyjaśnienia sprawy.

Policjanci z koszalińskiej drogówki w trakcie pełnionej służby weryfikowali także zgłoszenia naniesione przez mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego.