Bezpieczne wakacje – policyjny cykl spotkań - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

Bezpieczne wakacje – policyjny cykl spotkań

Policjanci z koszalińskiej komendy spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Boninie. Już za kilka dni dzieci rozpoczną upragnione wakacje, dlatego tematem przewodnim poruszonym przez mundurowych było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Każdego roku, tuż przed sezonem letnim koszalińscy policjanci spotykają się z młodymi ludźmi, by rozmawiać o tym jak spędzić bezpiecznie wolny czas w trakcie wakacji.

Mundurowi z koszalińskiej komendy taką prelekcję przeprowadzili w Szkole Podstawowej w Boninie. Głównym tematem spotkania było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród uczniów. Policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię oraz omówili co należy zrobić gdy się zgubimy. Funkcjonariusze przestrzegali uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk i organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.

Policjanci poruszyli również tematykę bezpieczeństwa w sieci i cyberzagrożeń. Przestrzegali dzieci przed publikowaniem swoich zdjęć w Internecie albo udostępnianiem ich nieznajomym osobom, ponieważ nie wiadomo kiedy i do czego mogą być wykorzystane.

Takie profilaktyczne spotkania wpisały się na stałe w kalendarz działań koszalińskich policjantów, którzy z dużym zaangażowanie starają się w przystępny sposób przybliżyć najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa.