Aktualności

Eliminacje Wojewódzkie XLII Turnieju BRD Szkół Podstawowych w Województwie Zachodniopomorskim - Koszalin 2019.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie we współpracy z koszalińskim Zachodniopomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego rozpoczęli dziś wojewódzkie eliminacje XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji stanęło 20 szkół podstawowych.

Organizowane corocznie zawody mają na celu popularyzację przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach wśród najmłodszych, jak również kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego. Poprzez zabawę i sportową rywalizację, policjanci cyklicznie prowadzą zajęcia edukacyjne w szkołach, uświadamiając najmłodszym potrzebę i obowiązek przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jak w ubiegłym roku zawody odbywają się na terenie Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie. Do rywalizacji stanęło 20 drużyn ze szkół podstawowych z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Zawodnicy zmagają się w kilku konkurencjach. Pierwszym zadaniem jest test z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego. Kolejnym etapem jest pierwsza pomoc przedmedyczną, gdzie uczestnicy turnieju prezentują swoje praktyczne umiejętności. Natomiast na rowerowym torze przeszkód wykazać się muszą umiejętnościami jazdy jednośladem.

Celem turnieju współorganizowanego przez policjantów jest popularyzowanie roweru jako środka transportu a także rekreacji i sportu.