Policjanci kontrolowali ciężarówki i busy - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

Policjanci kontrolowali ciężarówki i busy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy przeprowadzili działania, w trakcie których kontrolowali stan techniczny samochodów ciężarowych i busów. Policjanci sprawdzali głównie sposób przewożenia ładunków i osób oraz stan trzeźwości kierowców. Były to kolejne działania w ramach akcji „Truck & Bus", które powtarzane są cyklicznie.

Tego typu działania ukierunkowane są głównie na eliminowanie z dróg niesprawnych pojazdów, ujawnianie wszelkich nieprawidłowości związanych z przewozem towarów i osób, a także kontrolą dokumentacji oraz tego czy przestrzegany jest czas pracy kierowców.
W trakcie wczorajszych działań funkcjonariusze koszalińskiej drogówki skontrolowali 73 pojazdy, w tym 18 samochodów ciężarowych i 4 autobusy.
Podczas akcji funkcjonariusze weryfikowali to, czy liczba znajdujących się w pojazdach osób jest zgodna z ilością wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Policjanci sprawdzali również trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów ciężarowych i busów, a także uprawnienia do kierowania. Podczas kontroli samochodów ciężarowych, policjanci sprawdzali również stan techniczny pasów zabezpieczających ładunki oraz sposób ich mocowania.
Mundurowi za różnego rodzaju naruszenia przepisów ruchu drogowego nakładali mandaty karne i zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych.