Aktualności

Akcja drogówki na terenie miasta i powiatu koszalińskiego

Policjanci z koszalińskiej drogówki przeprowadzili działania mające na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z uczestnictwem w ruchu drogowym oraz promowanie bezpiecznych zachowań. Do wspólnej akcji włączyli się funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili działania promujące bezpieczeństwo wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego na terenie miasta i powiatu.

Funkcjonariusze zatrzymywali i sprawdzali kierowców, którzy w trakcie jazdy korzystali z telefonu komórkowego i nie stosowali się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Ponadto badali stan techniczny i wyposażenie pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi wiele osób wybiera się w długą podróż. Dlatego trzeba odpowiednio przygotować pojazd do dłuższej jazdy poprzez sprawdzenie wszystkich układów, oświetlenia i dokumentów.

Okres świąteczny to także czas wzmożonych patroli policji na drogach. Można spodziewać się dodatkowych kontroli prędkości oraz stanu trzeźwości kierujących. Nie pozwólmy ani sobie, ani innym na nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest wsiadanie za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu.

 

Postarajmy się, aby nadchodzące Święta Wielkanocne upłynęły nam spokojnie i bezpiecznie.