Aktualności

„Bezpieczna ulica, bezpieczna dzielnica” – działania koszalińskich policjantów

Dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Koszalinie po raz kolejny przeprowadzili działania kontrolne pod nazwą „Bezpieczna ulica, bezpieczna dzielnica”. Akcja została przeprowadzone wspólnie ze słuchaczami Szkoły Policji w Słupsku.

Młodzi kursanci ze Szkoły Policji w Słupsku pełnią służbę z doświadczonymi funkcjonariuszami z naszej jednostki na ulicach Koszalina. Dzięki wspólnym patrolom utrwalają oni zdobytą wiedzę teoretyczną i doskonalą swoje umiejętności praktyczne. Słuchacze kierowani są nie tylko do służby patrolowej, ale również przyglądają się bacznie pracy dzielnicowego.

Celem przeprowadzonych wspólnych działań kontrolnych przez dzielnicowych i słuchaczy było zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego miasta oraz ujawnianie i reagowanie na przestępstwa i wykroczenia najbardziej uciążliwe dla lokalnej społeczności.

Mundurowi sprawdzali okolice sklepów, gdzie zwracali szczególną uwagę na głośno zachowujące się grupy młodzieży oraz osoby spożywające tam alkohol.

Policjanci skupiali się na przeciwdziałaniu aktom wandalizmu i przemocy, a także na kontrolowaniu miejsc zaznaczanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.