Aktualności

W trakcie policyjnych działań „PRĘDKOŚĆ”- czterech kierowców straciło prawo jazdy

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda dla czterech kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Osoby te zostały zatrzymane przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy.

Policjanci z koszalińskiej komendy w codziennej służbie skupiają się na zatrzymywaniu tzw. piratów drogowych.

Tylko w ciągu jednego dnia policjanci z koszalińskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych czterem nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymali uprawnienia do kierowania.

W miejscowości Kretomino mundurowi zatrzymali opla. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 109 km/h. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą, zatrzymanym na ulicy Gdańskiej w Koszalinie, okazał się mężczyzna, który rozpędził toyotę osiągając niedozwoloną prędkość 105 km/h.

Kolejne przekroczenie prędkości policjanci z koszalińskiej drogówki ujawnili na ul. Monte Cassino. W obszarze zabudowanym kierujący bmw miał na liczniku w chwili kontroli 107 km/h przy obowiązujących na tym odcinku 50km/h.

Funkcjonariusze są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków.

Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.