Jechał za szybko - stracił prawo jazdy! - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

Jechał za szybko - stracił prawo jazdy!

Policjanci z koszalińskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 101 km/h. Za złamanie obowiązujących przepisów 55-latek stracił prawo jazdy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wyciągając konsekwencje w stosunku do tych, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego.

Mundurowi z koszalińskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych zatrzymali uprawnienia do kierowania nieodpowiedzialnemu kierowcy. 55-latek jechał peugeotem z prędkością 101 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.

W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci zatrzymali 55-latkowi prawo jazdy na trzy miesiące oraz nałożyli na niego mandat karny i 10 punktów karnych.

Funkcjonariusze są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.