PO RAZ KOLEJNY OKRADAJĄ SENIORÓW! - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

PO RAZ KOLEJNY OKRADAJĄ SENIORÓW!

Przestępcy, którzy oszukują seniorów stają się coraz bardziej przebiegli i cały czas modyfikują sposoby swojego działania. Wczoraj 78-latka z Koszalina straciła pieniądze w kwocie 8,5 tysiąca złotych. Policjanci ostrzegają przed oszustami i apelują o szczególną ostrożność.

Schemat działania sprawców kolejny raz powtarza się. Na stacjonarny numer telefonu seniorki zadzwoniła kobieta, która podała się za policjantkę, ale tym razem z koszalińskiej drogówki. Opowiedziała dramatyczną historię o tym, że krewny seniorki miał wypadek, podczas którego potrącił starsze małżeństwo. Obecnie znajduje się w komisariacie i potrzebuje pieniędzy dla pokrzywdzonych, żeby sprawa nie trafiła do sądu.

W trakcie rozmowy telefonicznej oszustka wypytywała 78-latkę między innymi o jej sytuację rodzinną, o kontakty z sąsiadami oraz czy posiada oszczędności. Po uzyskaniu informacji poleciła przygotować pieniądze, które seniorka miała w domu, a następnie przekazać mężczyźnie, który niebawem pojawił się w jej mieszkaniu.

W sumie 8,5 tysiąca złotych trafiło w ręce oszustów, zanim kobieta zorientowała się, że stała się ofiarą przestępstwa.

Pamiętajmy! Przestępcy wykorzystują bardzo często więzi rodzinne, dobroć i łatwowierność osób starszych by wyłudzić od nich posiadane oszczędności. Dlatego tak ważne jest, aby seniorzy byli czujni i potrafili w konkretnych sytuacjach być asertywni. Tylko taka postawa zagwarantuje im, że nie staną się ofiarami osób nieuczciwych, oszustów czy złodziei.

Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Przede wszystkim należy zachować ostrożność – jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych działań, odłóżmy słuchawkę i wykręćmy numer 112!