KOLEJNY KIEROWCA STRACIŁ PRAWO JAZDY - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

KOLEJNY KIEROWCA STRACIŁ PRAWO JAZDY

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda 30-letniego kierującego, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o prawie 60 km/h. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy.

Policjanci z koszalińskiej komendy w codziennej służbie skupiają się na zatrzymywaniu tzw. piratów drogowych. W ubiegłym roku aż 58 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości „50+” w terenie zabudowanym.

Wczoraj policjanci z koszalińskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych, zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania.

W miejscowości Kretomino mundurowi zatrzymali pojazd marki bmw. Powodem kontroli była nadmierna prędkość. 30-letni mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością ponad 100 km/h.

Funkcjonariusze są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Dzisiaj w całym województwie zachodniopomorskim prowadzone są ogólnopolskie działania „Kaskadowy Pomiar Prędkości” i jest to czas wzmożonych kontroli prowadzonych przez Policję zarówno na drogach krajowych, jak i w naszym mieście. Przypominamy, że podczas wzmożonego ruchu na drogach należy zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do panujących warunków. Na drodze nie ma miejsca na brawurę i nieodpowiedzialność, dlatego policjanci z całą stanowczością będą karać piratów drogowych.