PRZEDŚWIĄTECZNA LEKCJA BEZPIECZEŃSTWA - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

PRZEDŚWIĄTECZNA LEKCJA BEZPIECZEŃSTWA

Dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Koszalinie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Gminnej odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu. Podczas wizyty mundurowi rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze i tłumaczyli jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.

Policjanci z koszalińskiej komendy przez cały rok odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach. Spotkania realizowane są w ramach prowadzonej profilaktyki mającej na celu promowanie bezpieczeństwa wśród najmłodszych.

Tym razem funkcjonariusze zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu, gdzie w ramach założeń programu pn. „Bezpieczna Szkoła” przypomnieli uczniom między innymi reguły poruszania się po drodze, zapoznawali ich z podstawowymi znakami, które każdy pieszy powinien znać i do których musi się stosować. Ponadto policjanci zachęcali dzieci do noszenie elementów odblaskowych.

Kolejnym bardzo ważnym tematem poruszonym przez mundurowych była znajomość numerów alarmowych. Podczas spotkania uczniowie utrwalili te numery, a policjanci omówili konsekwencje wynikające z ich nieprawidłowego korzystania.

Mundurowi przestrzegali również najmłodszych w zakresie innych niebezpieczeństw, z którymi dzieci mogą się zetknąć, między innymi pozostając bez opieki osób dorosłych na podwórku.

Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały dobrych rad i chętnie zadawały pytania. Na zakończenie wizyty, specjalnie dla przybyłych gości, uczniowie przygotowali przedstawienie.