Aktualności

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO – SPRAWDŹ OŚWIETLENIE POJAZDU!

Policjanci z koszalińskiej drogówki przeprowadzili na terenie miasta działania pod nazwą „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”. Kampania ma na celu zwrócenia uwagi na zagrożenia związane z uczestnictwem w ruchu drogowym pojazdów z niesprawnym lub nieprawidłowym oświetleniem.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy aktywnie włączyli się w ogólnopolską akcję pn. „Twoje Światła - Twoje bezpieczeństwo”.

Kampania ma na celu przede wszystkim uświadomienie kierowcom, że sprawne technicznie i prawidłowo wyregulowane światła pozwolą wcześniej dostrzec pieszego na jezdni oraz nie będą oślepiały innych uczestników ruchu drogowego.  

Podczas trwania akcji, w wybrane dni, na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich pojazdach.    

W minioną sobotę policjanci z koszalińskiej drogówki zorganizowali w ramach wspomnianej kampanii punkt kontrolny przy ul. Szczecińskiej. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na oświetlenie pojazdów, stan techniczny oraz wyposażenie. Ponadto sprawdzali stan trzeźwości kierowców.

W okresie jesienno – zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów jest bardzo ważne, zwłaszcza przy występowaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych takich jak opady deszczu, śniegu i zamglenia.    

Pamiętajmy, że prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego!