Aktualności

WSPÓLNIE PRZECIW DOPALACZOM

Data publikacji 16.10.2018

W auli Biblioteki Publicznej w Koszalinie odbyła się kolejna z zaplanowanych debat, w trakcie której mundurowi rozmawiali z młodzieżą między innymi o zagrożeniach związanych z zażywaniem substancji psychoaktywnych. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach programu „Dopalacze to ściemniacze-świat którego nie ma”.

Policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy zorganizowali spotkanie z młodzieżą z Zespołu Szkół nr 9, w ramach programu „Dopalacze to ściemniacze-świat którego nie ma”. Działania mundurowych regularnie wspierają pracownicy Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Koszalinie.

Na dzisiejszym spotkaniu zaprezentowane zostały konsekwencje prawne, zdrowotne oraz społeczne zażywania narkotyków i dopalaczy. Narkotyki, leki i inne środki chemiczne są dużym zagrożeniem dla młodzieży, a nawet dla dzieci. Każdy narkotyk oddziałuje inaczej na organizm różnych osób, jego przyjmowanie może wywoływać diametralnie różne efekty, nawet przy takiej samej dawce przyjętej substancji (od euforii, po paniczny lęk czy nawet próby samobójcze).

Problem uzależnień wśród młodzieży jest niezwykle trudny. Spożywanie środków psychoaktywnych związana jest z ryzykiem występowania szkód zdrowotnych, a także przyczynia się do nasilania zachowań antyspołecznych, osłabia hamulce społeczne, nasila agresję, powoduje najczęściej absencję szkolną, nieprawidłową realizację obowiązku szkolnego oraz konflikty z rówieśnikami, rodzicami i nauczycielami.

Młodzież w trakcie spotkania obejrzała filmy tematyczne dotyczące problematyki uzależnień i zażywania substancji psychoaktywnych. Uczniowie mogli również zobaczyć jak zmienia się rzeczywisty obraz, zakładając specjalne „narkogogle”.

Policjanci z koszalińskiej komendy regularnie spotykają się z młodzieżą w ramach programu „Dopalacze to ściemniacze-świat którego nie ma”. Jego celem jest przede wszystkim przeciwdziałanie zjawiskom patologii oraz ochrona dzieci i młodzieży przed istniejącymi zagrożeniami związanymi z zażywaniem środków odurzających.

W trakcie spotkania mundurowi przedstawili również podstawowe informacje dotyczące procesu naboru i służby w Policji. Omówione zostały wymagania stawiane potencjalnym kandydatom ubiegającym się o przyjęcie do Policji oraz scharakteryzowane zostały poszczególne etapy rekrutacji.

Powrót na górę strony