„BEZPIECZNY DZIAŁKOWIEC” - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

„BEZPIECZNY DZIAŁKOWIEC”

Dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Koszalinie przeprowadzili akcję pod nazwą „Bezpieczny Działkowiec”, na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Emilii Gierczak oraz Kwitnących Jabłoni. Mundurowi rozmawiali z działkowcami przede wszystkim o zagrożeniach i odpowiednim zabezpieczeniu mienia przed złodziejami. Przypomnieli również, jak ważna jest sąsiedzka współpraca.

Dzielnicowy to policjant „pierwszego kontaktu”, dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze. To właśnie do niego każdy może zwrócić się o pomoc i poradę. Dobra współpraca z mieszkańcami, znajomość ich potrzeb i problemów to ważne atrybuty w codziennej służbie dzielnicowego.

W ubiegłym tygodniu dzielnicowi z I komisariatu spotkali się z działkowcami na terenie ROD im. Emilii Gierczak oraz Kwitnących Jabłoni.

Policjanci informowali o sposobach zabezpieczenia mienia pozostawionego w domkach letniskowych czy altanach ogrodowych. Zwracali również uwagę na potrzebę zachowania czujności sąsiedzkiej, która w wielu przypadkach zapobiega zdarzeniom przestępczym.