Aktualności

DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ” NA DROGACH MIASTA I POWIATU KOSZALIŃSKIEGO

Od piątku do niedzieli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przeprowadzili działania pn. „Prędkość”. Głównym ich celem było zapobieganie najgroźniejszym zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego, szczególnie w zakresie dozwolonej prędkości.

Policjanci z koszalińskiej drogówki przeprowadzili działania pn. „Prędkość”, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policjanci przy pomocy urządzeń pomiarowych oraz radiowozu z wideorejestratorem kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się po drogach miasta i powiatu koszalińskiego.

Policjanci zwracali szczególną uwagę na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, ponieważ jest ona jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków na drogach. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

W wyniku działań mundurowi ujawnili 87 kierowców, którzy mknąc ulicami rozpędzili swoje auta do niedozwolonej prędkości oraz 43 kierujących, którzy nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. Ponadto w trakcie prowadzonych kontroli policjanci zatrzymali pięciu kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić samochód znajdując się pod wpływem alkoholu.