LEKCJA BEZPIECZEŃSTWA Z PRZEDSZKOLAKAMI - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

LEKCJA BEZPIECZEŃSTWA Z PRZEDSZKOLAKAMI

Jak wielkie znaczenie ma znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa - każdy wie, ale czy każdy je zna? Dzielnicowi z I komisariatu odwiedzili najmłodszych z Przedszkola nr 7 i 12 w Koszalinie. Oprócz podstawowych zasad bezpieczeństwa, mundurowi sprawdzili wiedzę najmłodszych i ich znajomość numerów alarmowych.

Policjanci z koszalińskiej komendy realizują program profilaktyczny pod nazwą „Bezpieczny Przedszkolak”. Mundurowi wiedzą doskonale jak wielkie znaczenie ma znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz numerów alarmowych.

Dzielnicowi z I komisariatu skorzystali z zaproszenia i spotkali się z dziećmi uczęszczającymi do Przedszkola nr 7 i 12 w Koszalinie.

Policjanci poprzez zabawę edukowali i rozmawiali z najmłodszymi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Zapoznali dzieci z podstawowymi znakami, które każdy pieszy powinien znać i do których musi się stosować. W trakcie zajęć praktycznych uczyli najmłodszych podstawowych zasad, których trzeba przestrzegać poruszając się drogą do domu.

Kolejnym bardzo ważnym tematem poruszonym przez mundurowych była znajomość numerów alarmowych. Podczas spotkania przedszkolaki poznały i utrwaliły te numery, a policjanci omówili konsekwencje wynikające z ich nieprawidłowego korzystania. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób wzywać pomoc, jak rozmawiać przez telefon z dyżurnym oraz jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia.

W trakcie wizyty dzielnicowi opowiadali na czym polega praca policjanta. Dzieci mogły zapoznać się z umundurowaniem oraz sprzętem wykorzystywanym przez policjantów w trakcie codziennej służby.

Na zakończenie spotkania każda grupa otrzymała opaski odblaskowe.