MAJĄC 3,6 PROMILA SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

MAJĄC 3,6 PROMILA SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie zatrzymali mężczyznę, który prowadził volvo mając 3,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo 56-latek stracił panowanie nad kierownicą w wyniku czego jego pojazd dachował. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Policjanci z koszalińskiej drogówki zostali wezwani do kolizji drogowej, która miała miejsce w gminie Będzino. Z relacji świadków wynikało, że kierujący volvo stracił panowanie nad kierownicą, a jego pojazd dachował.

Mundurowi od razu zauważyli, że mężczyzna ma problemy z utrzymaniem równowagi. Poddali więc go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Od razu wyszło na jaw, że nietrzeźwy wsiadł za kierownicę. Badanie alkotestem wykazało u 56-latka aż 3,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna zatrzymany został w policyjnym areszcie. Dziś usłyszał zarzut kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, za który grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 56-latek odpowie przed sądem.