PODSUMOWANIE SEZONU LETNIEGO 2018 - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

PODSUMOWANIE SEZONU LETNIEGO 2018

Czas wakacji już za nami. Ostatnie dwa miesiące to okres wytężonej pracy koszalińskich policjantów wspieranych przez kolegów z innych garnizonów. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem osób odpoczywających na terenie naszego miasta i powiatu.

Mając na względzie zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym policjanci z koszalińskiej komendy prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z dróg kierowców nie stosujących się do obowiązujących przepisów.

Policjanci podczas działań „Bezpieczne Wakacje 2018”, czuwając nad bezpieczeństwem na drogach kontrolowali prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Mundurowi w białych czapkach szczegółowo sprawdzali także autobusy przewożące dzieci na kolonie czy obozy.

W lipcu i sierpniu, pomimo nieustannych apeli i prowadzonych kontroli, koszalińscy policjanci zatrzymali 169 nietrzeźwych kierujących. Dane te dotyczą zarówno kierowców w stanie po użyciu alkoholu, jak również tych będących w stanie nietrzeźwości, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla siebie jak i innych użytkowników dróg.

Podczas sezonu letniego na drogach miasta i powiatu koszalińskiego doszło do 11 wypadków drogowych i 498 kolizji.

W trakcie dwóch miesięcy sezonu letniego mundurowi w miejscowościach nadmorskich przeprowadzili szereg akcji profilaktycznych. W ramach ogólnej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” realizowali dobrze już wszystkim znane inicjatywy, takie jak „Bezpieczna plaża”, „Nie daj się ustrzelić złodziejowi”, czy kampania profilaktyczna pn. „Pilnuj swego! Nie ułatwiaj mu niczego”.

W ramach wspomnianych działań mundurowi wspólnie z innymi służbami kontrolowali miejsca letniego wypoczynku dzieci tj. kolonie i obozy, gdzie przeprowadzane były pogadanki profilaktyczne na temat zagrożeń i bezpiecznych zachowań.

Okres wakacyjny sprzyja zwiększonej liczbie osób wypoczywających na terenach przywodnych i akwenach, które korzystają z różnych form wypoczynku: począwszy od kąpieli a skończywszy na korzystaniu z różnego rodzaju sprzętu pływającego. Stróże prawa przez cały okres wakacji podejmowali liczne przedsięwzięcia mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa nad wodą. Policyjni wodniacy dbając o bezpieczeństwo kontrolowali akweny, zwracając szczególną uwagę na dzikie kąpieliska. Od początku wakacji na terenie naszego powiatu utonęły 2 osoby.