Aktualności

BEZPIECZNY ROWERZYSTA – DZIAŁANIA KOSZALIŃSKICH POLICJANTÓW

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przeprowadzili działania profilaktyczne polegające na edukowaniu niechronionych uczestników ruchu drogowego w zakresie obowiązujących przepisów i zachęcali do noszenia elementów odblaskowych.

Policjanci z koszalińskiej drogówki regularnie prowadzą działania profilaktyczne ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych oraz na to, czy piesi również stosują się do przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy po raz kolejny przeprowadzili działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego", mające na celu poprawę ich bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze przy każdej możliwej okazji uświadamiają mieszkańców regionu o tym, że każdy uczestnik ruchu drogowego musi być odpowiedzialny na drodze. Stosowanie się do przepisów m.in. do zasady ograniczonego zaufania, jak również kierowanie się rozsądkiem może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Policjanci przypominają, że chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

Pamiętajmy! Obowiązek zachowania szczególnej ostrożności spoczywa nie tylko na kierującym, ale także na pieszym i rowerzyście!

W trakcie wczorajszych działań koszalińscy policjanci w rejonie ścieżek rowerowych i przejść dla pieszych rozdawali niechronionym uczestnikom ruchu drogowego elementy odblaskowe i ulotki tematyczne.