Aktualności

BEZPIECZNY NIECHRONIONY UCZESTNIK RUCHU DROGOWEGO – DZIAŁANIA WEEKENDOWE W MIELNIE

Przez cały weekend policjanci z mieleńskiego posterunku edukowali turystów, którzy korzystają nie tylko z pogody, ale z rowerowych i pieszych wycieczek. Przypominali im o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i ścieżkach rowerowych oraz o tym, że jednośladu trzeba pilnować i zabezpieczać przed kradzieżą.

Turyści nad nasze wybrzeże przyjeżdżają głównie samochodami, ale jest też spora grupa wypoczywających, którzy wybierają rower czy elektryczną hulajnogę. Amatorom wycieczek jednośladem policjanci z koszalińskiej komendy poświęcili weekendowe działania pn. „Bezpieczny niechroniony w Mielnie”.

Ich celem był przypomnienie wszystkim tym, którzy korzystają ze ścieżek rowerowych oraz dróg obowiązujących każdego rowerzystę zasad i przepisów. Mundurowi zwracali też uwagę na jeden z największych „grzechów cyklisty”, którym jest przejeżdżanie jednośladem przez przejście dla pieszych. Wskazywali, że po pierwsze, jest to ogromnie niebezpieczne nie tylko dla samego rowerzysty, ale także dla kierowcy oraz pieszych. Po drugie, przypominali, że osoby, które tak postępują popełniają wykroczenie drogowe. Policjanci rozmawiali też o zasadności używania kasków ochronnych i wyposażenia roweru w elementy odblaskowe.

Oprócz tego policjanci zwracali uwagę właścicieli jednośladów na problem kradzieży. Bardzo często jest ona wynikiem niedopilnowania roweru. Przyjeżdżający do Mielna turyści wybierając taki środek transportu nie analizują tego, co z nim zrobią, w czasie, gdy będą odpoczywali na plaży. Pozostawiają rower w przypadkowych miejscach, prowizorycznie zabezpieczony, liczą, że nikt go nie ukradnie. Przed takimi zachowaniem przestrzegali również w Mielnie mundurowi.