TYMCZASOWY ARESZT DLA ZŁODZIEJA - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

TYMCZASOWY ARESZT DLA ZŁODZIEJA

Policjanci z II komisariatu zatrzymali 36-latka, który dokonał szeregu włamań do obiektów handlowych na terenie gminy Mielno oraz Koszalina. Łączna wartość strat jaką wycenili pokrzywdzeni wyniosła prawie 80 tysięcy złotych. Sprawca usłyszał 30 zarzutów dotyczących między innymi kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Funkcjonariusze w trakcie intensywnych czynności operacyjnych wytypowali i zatrzymali 36-latka, który w ostatnim czasie włamywał się do obiektów handlowych na terenie gminy Mielno i Koszalina skąd kradł przedmioty będące w jego zainteresowaniu. Najczęściej jego łupem padały pieniądze, sprzęt elektroniczny oraz artykuły odzieżowe.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna ukradł także rower górski, pozostawiony na klatce schodowej. Pokrzywdzeni wycenili straty na łączną sumę prawie 80 tysięcy złotych. Ponadto 36-latek odpowie za posiadanie substancji zabronionych.

Mundurowi przesłuchali włamywacza ustalając dokładnie okoliczności wszystkich dokonanych przez niego przestępstw. Mężczyzna przyznał się do winy i usłyszał łącznie 30 zarzutów, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury, a stamtąd trafił do Sądu Rejonowego w Koszalinie. Dzisiaj Sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec 36-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W toku prowadzonych czynności policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.