„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO” - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO”

Policjanci z Wydziału Prewencji spotkali się z dziećmi, które spędzają wakacje na półkolonii w Koszalinie. Oprócz podstawowych zasad bezpieczeństwa, mundurowi sprawdzili wiedzę najmłodszych i ich znajomość numerów alarmowych.

Policjanci z koszalińskiej komendy realizują program profilaktyczny pod nazwą "Bezpieczne Wakacje". Mundurowi wiedzą, jak wielkie znaczenie ma znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz numerów alarmowych.

Policjanci poprzez zabawę edukowali i rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie zwłaszcza teraz, kiedy trwają upragnione wakacje. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się gdy komuś stanie się krzywda i jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

W trakcie spotkania funkcjonariusze wykorzystali wielkoformatową grę planszową, w ramach kampanii „Zagraj ze mną w bezpieczeństwo”.

Gra polega na tym, że dzieci poprzez rzucanie kostką przechodzą na kolejne plansze i odpowiadają na zadane pytania. Na planszach znajdują się poszczególne obszary bezpieczeństwa, które dotyczą ruchu drogowego, bezpieczeństwa w szkole, w domu, zagrożeń podczas zabawy na dworze, bezpieczeństwa podczas wakacji oraz w trakcie trwania ferii zimowych.

Dzieci aktywnie włączyły się do zabawy i bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania.