BEZPIECZNE WAKACJE Z KOSZALIŃSKĄ DROGÓWKĄ - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

BEZPIECZNE WAKACJE Z KOSZALIŃSKĄ DROGÓWKĄ

Policjanci z koszalińskiej drogówki wspólnie z innymi służbami odwiedzili dzieci wypoczywające w jednym z ośrodków wczasowych na terenie gminy Mielno. Mundurowi rozmawiali między innymi o tym, jak dbać o bezpieczeństwo na drodze, w czasie podróży, ale również nad wodą.

Działania dotyczące promowania bezpiecznych zachowań nad wodą na stałe wpisały się już w kalendarz zadań koszalińskiej jednostki. Każdego roku mundurowi spotykają się nie tylko z turystami korzystają z kąpielisk miejskich, ale również z odpoczywającymi w miejscowościach nadmorskich.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie wspólnie z innymi służbami spotkali się z dziećmi wypoczywającymi w jednym z ośrodków wczasowych na terenie gminy Mielno, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Podczas wizyty mundurowi przypominali dzieciom o ważnych zasadach bezpiecznego korzystania z akwenów. Przestrzegali, że woda to żywioł dlatego należy korzystać z niej mądrze i odpowiedzialnie. Tłumaczyli najmłodszym, żeby wybierać tylko strzeżone kąpieliska, tam gdzie jest ratownik.

Policjanci zwracali uwagę, jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze i podkreślali, jak bardzo ważne jest używanie elementów odblaskowych.

Dzieci mogły skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji. Najmłodsi bardzo chętnie zasiadali w oznakowanym radiowozie oraz aktywnie brali udział w grze edukacyjnej „Zagraj ze mną w bezpieczeństwo”.