Aktualności

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ”- KOLEJNE SPOTKANIA DZIELNICOWYCH

Policjanci z Rewiru Dzielnicowych I komisariatu spotkali się z dziećmi uczęszczającymi do koszalińskiej szkoły nr 1 i 10, ale także z uczniami z podstawówki w Będzinie. W związku z tym, że za kilka dni uczniowie zakończą rok szkolny i rozpoczną upragnione wakacje, tematem poruszonym przez mundurowych było oczywiście bezpieczeństwo.

Każdego roku przed sezonem letnim koszalińscy policjanci spotykają się z dziećmi młodzieżą, aby rozmawiać o tym jak spędzić bezpiecznie wolny czas w trakcie wakacji. Tym razem mundurowi udali się do Szkoły Podstawowej nr 1 i 10 w Koszalinie oraz odwiedzili uczniów w Będzinie.

Policjanci przekazali kilka cennych uwag dotyczących bezpieczeństwa nad wodą. Podkreślali wielokrotnie, że należy korzystać z kąpieli w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.

Funkcjonariusze poruszyli również inne ważne tematy związane z bezpieczeństwem najmłodszych. Przestrzegali, jak należy zachowywać się podczas wycieczek czy spacerów po lesie. Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas jazdy rowerem i przypomnieli podstawowe zasady, do których należy się stosować na drodze oraz przechodząc przez przejście dla pieszych.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali poradniki rowerzysty, elementy odblaskowe oraz naklejki tematyczne.