„ZAGRAJ ZE MNĄ W BEZPIECZEŃSTWO” - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

„ZAGRAJ ZE MNĄ W BEZPIECZEŃSTWO”

Jak wielkie znaczenie ma znajomość podstawowych numerów alarmowych - każdy wie, ale czy każdy je zna? Dzisiaj policjanci z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy i dzielnicowi I komisariatu odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 18. Oprócz podstawowych zasad bezpieczeństwa, mundurowi sprawdzili wiedzę najmłodszych i ich znajomość numerów alarmowych.

Policjanci z koszalińskiej komendy realizują program profilaktyczny pod nazwą "Zagraj ze mną w bezpieczeństwo", który skierowany jest do najmłodszych dzieci.

Mundurowi wiedzą jak wielkie znaczenie ma znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz numerów alarmowych. Dziś skorzystali z zaproszenia i spotkali się z dziećmi uczęszczającymi do Szkoły Podstawowej nr 18 w Koszalinie.

Policjanci poprzez zabawę edukowali i rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie zwłaszcza teraz, kiedy za kilka dni rozpoczynają się upragnione wakacje. Tym razem funkcjonariusze wykorzystali wielkoformatową grę planszowa, gdzie uczestnicy zabawy w aktywny sposób stają się jej częścią.

Gra polega na tym, że dzieci poprzez rzucanie kostką przechodzą na kolejne plansze i odpowiadają na zadane pytania. Na planszach znajdują się poszczególne obszary bezpieczeństwa, które dotyczą ruchu drogowego, bezpieczeństwa w szkole, w domu, zagrożeń podczas zabawy na dworze, bezpieczeństwa podczas wakacji oraz w trakcie trwania ferii zimowych.

Uczniowie aktywnie włączyli się do zabawy i bardzo chętnie odpowiadali na zadawane pytania. Na zakończenie każde dziecko otrzymało element odblaskowy.