DZIELNICOWI Z WIZYTĄ U UCZNIÓW - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

DZIELNICOWI Z WIZYTĄ U UCZNIÓW

Dzielnicowi z I koszalińskiego komisariatu spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 17. Mundurowi uczyli dzieci, jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych oraz jak zachować się na drodze. Rozdawali drobne upominki w postaci elementów odblaskowych, opowiadając o swojej codziennej pracy.

Policjanci z jednostek podległych KMP w Koszalinie odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach. Takie spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 17 przygotowali dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Koszalinie. Policjanci prowadzący lekcję dotyczącą bezpieczeństwa skupili się szczególnie na wytłumaczeniu uczniom, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Dzieci, które często same pokonują drogę z domu do szkoły są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo. Dlatego ważne jest, aby nosiły na ubraniu choćby niewielki element odblaskowy. Dzięki temu kierowca ma szansę zauważyć pieszego z odległości umożliwiającej odpowiednią i szybką reakcję. Przyczepiony do plecaka odblask znacznie zwiększa bezpieczeństwo ucznia na drodze. Każdy obecny na spotkaniu uczeń otrzymał od policjanta taki element w postaci odblaskowego breloka.

W trakcie spotkania uczniowie rozmawiali z funkcjonariuszami również o wszystkich niebezpiecznych sytuacjach, w których może znaleźć się każde dziecko.