BEZPIECZNE WAKACJE – POLICYJNY CYKL SPOTKAŃ - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

BEZPIECZNE WAKACJE – POLICYJNY CYKL SPOTKAŃ

Policjanci z Zespołu Rewiru Dzielnicowych I komisariatu spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Będzinie, Tymieniu i Łęknie. Już za kilka dni dzieci rozpoczną upragnione wakacje, dlatego tematem przewodnim poruszonym przez mundurowych było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Każdego roku, tuż przed sezonem letnim koszalińscy policjanci spotykają się z młodymi ludźmi, by rozmawiać o tym jak spędzić bezpiecznie wolny czas w trakcie wakacji.

Mundurowi z Zespołu Dzielnicowych I komisariatu taką prelekcję przeprowadzili między innymi w Szkole Podstawowej w Będzinie, Tymieniu i Łęknie.

Głównym tematem spotkań było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród uczniów. Policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię oraz omówili co należy zrobić gdy się zgubimy. Funkcjonariusze przestrzegali również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk i organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.

Dzielnicowi przypomnieli także dzieciom, które wybierają się na kolonie lub obozy o obowiązku zabezpieczania swoich rzeczy przed kradzieżami i przestrzegali przed zawieraniem przypadkowych znajomości. Każdy uczeń na koniec prelekcji otrzymał element mały element odblaskowy.