PO RAZ KOLEJNY OKRADAJĄ SENIORÓW - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

PO RAZ KOLEJNY OKRADAJĄ SENIORÓW

Niestety po raz kolejny policjanci otrzymali zgłoszenie, że 82-latka z Koszalina została okradziona przez nieznajome osoby, które pojawiły się w jej mieszkaniu i proponowały do sprzedaży obrusy i odzież. Seniorce skradziono znaczną sumę pieniędzy.

Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że okradziona ze wszystkich swoich oszczędności została 82-latka z Koszalina. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że do jej mieszkania przyszła kobieta w wieku około 50 lat, szczupłej budowy ciała, która ubrana była najprawdopodobniej we wzorzystą odzież. Kobieta była w towarzystwie mężczyzny bądź mężczyzn.

Wykorzystując chwilową nieuwagę 82-latki, gdy zajęta była oglądaniem obrusów, złodziej z szafy ubraniowej ukradł pieniądze seniorce w kwocie około 30 tysięcy złotych.

Po raz kolejny koszalińscy policjanci apelują o ostrożność.

Najlepiej nie wpuszczać obcych do mieszkania szczególnie w sytuacji, gdy inni domownicy są nieobecni. Pamiętajmy również, by otwierając drzwi poprosić o okazanie identyfikatora czy legitymacji z imieniem, nazwiskiem, zdjęciem, pieczątką i logiem firmy.

Pamiętajmy, że oszuści pojawiają się najczęściej u osób starszych. Opowiadają i uprawdopodabniają rożne wymyślone historie. Potrafią tak prowadzić rozmowę z seniorami, aby ci wskazali miejsce przechowywania gotówki czy innych wartościowych przedmiotów.

Należy zachować ostrożność w kontaktach z obcymi osobami. W przypadku, kiedy podejrzewamy, że ktoś próbuje nas oszukać zaleca się kontakt z Policją pod nr telefonu 997.