Aktualności

AKCJA FOTELIK – BEZPIECZEŃSTWO NAJMŁODSZYCH UCZESTNIKÓW RUCHU DROGOWEGO

Zapewnienie bezpieczeństwa przewożonemu w samochodzie dziecku jest obowiązkiem kierowcy. Policjanci z koszalińskiej drogówki sprawdzali dziś, czy rodzice przywożący pociechy do jednego z koszalińskich przedszkoli znają obowiązujące przepisy.

Działania prewencyjne pn. „Fotelik” przeprowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie. Od samego rana na rodziców odwożących do Przedszkola nr 10 swoje pociechy czekali mundurowi, którzy sprawdzali, czy rodzice dbają o bezpieczeństwo maluchów. Policjanci w trakcie prowadzonej kontroli ustalali, czy najmłodsi jadą w fotelikach oraz to, czy zabiegani rano rodzice pamiętają o zapinaniu swoich pasów.

Z policyjnych analiz wynika, że przypadki przewożenia dziecka w aucie które nie jest wyposażone w atestowane urządzenie ochronne, tj. fotelik lub siedzisko, są jednostkowe. Częściej już policjanci w swojej służbie spotykają się z sytuacją, w której dziecko jedzie w specjalnym foteliku, ale nie jest w nim we właściwy sposób zabezpieczone. Działania mundurowych miały charakter prewencyjny.