BEZPIECZNA DZIELNICA - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

BEZPIECZNA DZIELNICA

Dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Koszalinie po raz kolejny przeprowadzili działania kontrolne pod nazwą „Bezpieczna dzielnica”. Akcja została przeprowadzone wspólnie ze słuchaczami Szkoły Policji w Słupsku.

Młodzi kursanci ze Szkoły Policji w Słupsku pełnią służbę z doświadczonymi funkcjonariuszami z naszej jednostki na ulicach Koszalina. Dzięki wspólnym patrolom utrwalają oni zdobytą wiedzę teoretyczną i doskonalą swoje umiejętności praktyczne. Słuchacze kierowani są nie tylko do służby patrolowej, ale również przyglądają się bacznie pracy dzielnicowego.

Wczoraj dzielnicowi z I komisariatu i słuchacze ze Szkoły Policji w Słupsku przeprowadzili działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na terenie naszego miasta. Tym razem patrole skierowane zostały w miejsca naniesione przez mieszkańców na „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Zgłoszenia dotyczyły przede wszystkim nieprawidłowego parkowania i spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

W trakcie pełnionej służby dzielnicowi rozmawiali z mieszkańcami i zachęcali do kontaktu z nimi, w ramach kampanii „Dzielnicowi bliżej nas”. Takie spotkania mają na celu przybliżenie społeczeństwu osoby dzielnicowego, aby w przypadku zaistnienia potrzeby zainicjowania działań w swoim rejonie wiedzieli do którego z funkcjonariuszy mogą zwrócić się po pomoc.