Aktualności

ELIMINACJE WOJEWÓDZKIE TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM - KOSZALIN 2018

Po raz 41 uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w eliminacjach wojewódzkich Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tegoroczne eliminacje odbyły się na terenie Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie.

Dziś uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w eliminacjach wojewódzkich 41.Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Współorganizatorami przedsięwzięcia był Polski Związek Motorowy oddział Szczecin, Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie oraz Zachodniopomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Koszalinie.

W turnieju wzięło udział 16 drużyn. W pierwszym etapie uczniowie zdobywali punkty rozwiązując test pisemny sprawdzający wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, natomiast w kolejnych etapach zawodnicy prezentowali swoje umiejętności praktyczne na terenie miasteczka drogowego oraz na rowerowym torze przeszkód. Uczestnicy musieli również wykazać się umiejętnościami udzielana pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wszystkie konkurencje wymagały od uczniów dużej wiedzy i umiejętności praktycznych. Rywalizacja wśród szkół podstawowych była bardzo zacięta, a poziom wiedzy bardzo wysoki.

Eliminacje wojewódzkie zakończyły się następująco:

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Ustroniu Morskim

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. J. Nowaka-Jeziorańskiego z Bornego Sulinowa

III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Jesionowie

Klasyfikacja indywidualna:

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Ustroniu Morskim

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zielinie

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Bobolicach

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i nagrody. Gratulujemy!