„BEZPIECZNY WEEKEND” - PODSUMOWANIE - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

„BEZPIECZNY WEEKEND” - PODSUMOWANIE

Szesnastu nieodpowiedzialnych kierowców, w tym czterech kierujących wbrew sądowemu zakazowi, ponad czterdzieści kolizji i trzy wypadki drogowe, to bilans weekendowych kontroli przeprowadzonych przez policjantów koszalińskiej komendy na drogach miasta i powiatu.

Kontrole trzeźwości, to jeden z priorytetów pracy Policji. Każdego dnia, dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, mundurowi wyjeżdżają na drogi w mieście i powiecie sprawdzając kierowców.

Tak też było w miniony długi majowy weekend. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na terenie miasta i powiatu zatrzymali 16 osób, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Czterech kierujących dodatkowo nie zastosowało się do zakazu prowadzenia pojazdu orzeczonego przez Sąd.

Policjanci w trakcie tych dni skontrolowali prawie pół tysiąca pojazdów. Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda pięciu kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Mężczyźni zostali zatrzymani przez mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy.

W trakcie długiego weekendu doszło także do ponad czterdziestu kolizji oraz trzech wypadków drogowych, w których ranne zostały trzy osoby.
K
ażdy z zatrzymanych nietrzeźwych kierujących musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.