Aktualności

ODBLASKI DLA UCZESTNIKÓW RODZINNEGO RAJDU ROWEROWEGO W POLANOWIE

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z dzielnicowymi propagowali bezpieczeństwo wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego podczas Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Polanowie. W trakcie działań policjanci rozdając elementy odblaskowe przypominali miłośnikom jednośladów o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i ścieżkach rowerowych oraz o tym, że jednośladu trzeba pilnować i zabezpieczać przed kradzieżą.

Policjanci z koszalińskiej komendy wzięli udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, który odbył się w Polanowie. Mundurowym towarzyszył Wicestarosta Koszaliński Dariusz Kalinowski, który również aktywnie włączył się do działań.

Policjanci tuż przed startem rozmawiali z rowerzystami jak ważne jest stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i bezpieczne poruszanie się po jezdni. Mundurowi zwracali też uwagę na jeden z największych „grzechów cyklisty”, którym jest przejeżdżanie jednośladem przez przejście dla pieszych. Wskazywali, że po pierwsze, jest to ogromnie niebezpieczne nie tylko dla samego rowerzysty, ale także dla kierowcy oraz pieszych. Po drugie, przypominali, że osoby, które tak postępują popełniają wykroczenie drogowe. Policjanci z miłośnikami jednośladów rozmawiali o zasadności używania kasków ochronnych i wyposażenia roweru w elementy odblaskowe. Zachęcali wszystkich uczestników do stosowania odblasków i jednocześnie przypominali o obowiązku używania takich elementów na odzieży wierzchniej przez pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Policjanci wspólnie z wicestarostą wszystkim chętnym amatorom rowerowych wycieczek wręczali odblaskowe kamizelki, odbijające światła samochodowych lamp, a także jednorazowe alkotesty.