ĆWICZENIA POLICJI NA HWS W KOSZALINIE - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

ĆWICZENIA POLICJI NA HWS W KOSZALINIE

Wczoraj na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Śniadeckich odbyły się ćwiczenia sztabowe. Dotyczyły one przede wszystkim podejmowania działań w sytuacjach zbiorowego zakłócenia porządku publicznego podczas trwania imprez masowych, również tych o charakterze sportowym.

Zachodniopomorska policja cały czas prowadzi szkolenia, które mają na celu jak najlepsze przygotowanie policjantów do reagowania na ewentualne naruszenia prawa, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim biorącym udział w imprezach masowych.

Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przeprowadzili ćwiczenia na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Śniadeckich. Do wspólnych ćwiczeń włączyli się mundurowymi odbywający proces adaptacji zawodowej na terenie naszego miasta.

Celem ćwiczeń, jest doskonalenie umiejętności metodycznych i organizacyjnych oraz praktyczne przećwiczenie różnych wariantów działań w razie konieczności wprowadzenia sił Policji w przypadku zbiorowego zakłócenia porządku podczas imprezy organizowanej na w/w obiekcie.

Z punktu widzenia koszalińskiej policji takie ćwiczenia są niezbędne przed planowanymi różnymi imprezami na naszym terenie.