PIKNIK Z KLASAMI MUNDUROWYMI - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

PIKNIK Z KLASAMI MUNDUROWYMI

Wczoraj Komenda Miejska Policji w Koszalinie wspólnie z Computer College w ramach dni otwartych szkoły zorganizowała „Piknik Bezpieczeństwa”. Mundurowi są opiekunami profilowanych klas, których uczniowie swoją przyszłość wiążą z naszą formacją.

Policjanci z koszalińskiej komendy są opiekunami kilku profilowanych klas. Większość młodych osób, które zdecydowały się na naukę według przyjętego przez nie programu interesuje się pracą w Policji. Część z nich wiąże z formacją swoją zawodową przyszłość. Dlatego mundurowi przygotowują dla uczniów urozmaicone zajęcia, przybliżając im w ten sposób swoją codzienną służbę.

Wczorajszy piknik został zorganizowany w ramach dni otwartych w Computer College w Koszalinie. Udział w nim mógł wziąć każdy młody człowiek, dla którego bezpieczeństwo na drodze i w życiu codziennym jest bardzo ważne.

Impreza była podzielona na panele tematyczne. Każdy chętny mógł nałożyć specjalne okulary „AlcoGogle”, które przybliżają obraz osoby będącej pod wpływem alkoholu. Dzięki temu uczniowie mogli przekonać się, że zapanowanie nad pojazdem w stanie nietrzeźwym jest prawie niemożliwe i stwarza ogromne zagrożenie dla uczestników ruchu.

Policjanci podczas pikniku rozmawiali z zainteresowanymi osobami na wiele tematów dotyczących specyfiki swojej codziennej służby, a także przedstawili procedurę rekrutacyjną do Policji, w ramach przedsięwzięcia „Zaplanuj swoją przyszłość – wstąp w Nasze szeregi”.