ODBLASKI DLA DZIECI W BUKOWIE - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

ODBLASKI DLA DZIECI W BUKOWIE

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie oraz Wicestarosta Koszaliński spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Bukowie. Niecodzienni goście rozdawali najmłodszym elementy odblaskowe, przypominając o rozważnym i bezpiecznym zachowaniu się na drodze.

W trakcie roku szkolnego policjanci z jednostek podległych koszalińskiej komendzie regularnie odwiedzają dzieci w szkołach na terenie miasta i powiatu.

Dziś Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Koszalinie kom. Dariusz Bindas oraz Wicestarosta Koszaliński Dariusz Kalinowski spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Bukowie.

W trakcie wizyty rozdawane były elementy odblaskowe, które koszalińscy policjanci otrzymali ze Starostwa Powiatowego w Koszalinie.

Naczelnik koszalińskiej drogówki przeprowadził dla dzieci lekcję dotyczącą bezpiecznych zachowań na drodze. Szczególnie skupił się na tym, aby wytłumaczyć uczniom, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Dzieci, które poza miastem bardzo często same pokonują drogę z domu do szkoły są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo. Dlatego ważne jest, aby nosiły na ubraniu choćby niewielki odblask. Dzięki temu kierowca ma szansę zauważyć pieszego z odległości umożliwiającej odpowiednią i szybką reakcję. Przyczepiony do plecaka element znacznie zwiększa bezpieczeństwo ucznia na drodze.