NA ZIELONYM PRZEPISOWO I PO ZEBRZE PRAWIDŁOWO - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

NA ZIELONYM PRZEPISOWO I PO ZEBRZE PRAWIDŁOWO

Kolejną lekcję bezpieczeństwa na drodze przeprowadzili policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Koszalinie z dziećmi z Przedszkola nr 13. Najmłodsi poznali zasady poruszania się po ulicy.

Przez cały kalendarzowy rok mundurowi z koszalińskich jednostek pojawiają się w szkołach i przedszkolach, gdzie uczą dzieci bezpiecznego i zgodnego z przepisami poruszania się po drogach.

Dziś takie spotkanie odbyło się na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego przy ZORD w Koszalinie.

Policjanci rozmawiali z maluchami o tym, jak przechodzić przez ulicę, żeby nie wpaść pod jadący samochód. Po części teoretycznej przedszkolaki miały szansę przećwiczyć znajomość przepisów w specjalnie przygotowanym miasteczku ruchu drogowego. Dzieci odczytywały kolory sygnalizacji i pokazywały, na jakim świetle można iść, a na jakim należy czekać.

Kolejnym etapem spotkania była gra pod nazwą „Zagraj ze mną w bezpieczeństwo”. Gra polega na tym, że dzieci poprzez rzucanie kostką przechodzą na kolejne plansze i odpowiadają na zadane pytania. Na planszach znajdują się poszczególne obszary bezpieczeństwa, które dotyczą ruchu drogowego, bezpieczeństwa w szkole, w domu, zagrożeń podczas zabawy na dworze, bezpieczeństwa podczas wakacji oraz w trakcie trwania ferii zimowych.

Dzieci aktywnie włączyły się w zabawę i bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Prowadzone przez policjantów z koszalińskich jednostek prelekcje w szkołach i przedszkolach dają wymierny wynik w postaci tego, że rzadko odnotowujemy zdarzenia, których powodem jest nieprawidłowe zachowanie dziecka na drodze. Przedszkolaki znają znaki oraz zasady przechodzenia przez przejście dla pieszych. Z chęcią też noszą wręczane im na takich zajęciach odblaski.