Aktualności

POLICJANCI ZABEZPIECZYLI PODRÓBKI O WARTOŚCI 25 TYSIĘCY ZŁOTYCH

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli podrobioną odzież znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na ponad 25 tysięcy złotych. Właścicielowi podrobionych towarów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału PG skontrolowali wytypowane punkty sprzedaży w Koszalinie. Funkcjonariuszom towarzyszył przedstawiciel producentów znanych marek, który wskazywał wyroby bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Podczas kontroli policjanci ujawnili stanowisko, na których oferowano do sprzedaży podrobione produkty.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 170 sztuk odzieży oznaczonej nielegalnie znakami renomowanych firm, która była sprzedawana za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na kwotę ponad 25 tysięcy złotych.

Towar został zabezpieczony przez policjantów, a 28-letni właściciel usłyszy zarzuty.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.