KONTROLE KOSZALIŃSKIEJ DROGÓWKI - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

KONTROLE KOSZALIŃSKIEJ DROGÓWKI

Koszalińscy policjanci zorganizowali działania na terenie miasta i powiatu, które ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwrócili na kierowców samochodów ciężarowych, którzy notorycznie przewożą ładunki zdecydowanie cięższe niż pozwala na to określona w dowodzie rejestracyjnym dopuszczalna masa całkowita.

Nie ma żadnych wątpliwości, że przeładowane samochody są na naszych drogach sporym niebezpieczeństwem. Brak sterowności podczas hamowania, a przede wszystkim wydłużony czas hamowania stanowią poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Duże, ciężkie i przeładowane pojazdy najbardziej niszczą infrastrukturę drogową i zwiększają hałas.

Wczorajsze działania policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy prowadzone były wielotorowo i trwały przez cały dzień. Punkty kontrolne wystawione zostały na terenie miasta i powiatu koszalińskiego.

Policjanci skupili się na bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Sprawdzali między innymi trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów. Szczególną uwagę zwrócili na kierowców samochodów ciężarowych, którzy niejednokrotnie wiozą ładunek o zdecydowanie większej masie niż to jest dopuszczalne.

Mundurowi zwracali uwagę na wykroczenia drogowe, w szczególności te, których popełnianie może prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń. Kontrolą objęte zostały również pojazdy ciężarowe poruszające się w rejonie budowy drogi S6.

W trakcie prowadzonych działań mundurowi skontrolowali 32 pojazdy. Natomiast 6 kierowców zostało ukaranych mandatami za przeładowanie samochodów. W związku ze złym stanem technicznym pojazdów policjanci zatrzymali 2 dowody rejestracyjne.