WEEKENDOWE KONTROLE KOSZALIŃSKIEJ DROGÓWKI - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koszalinie

Aktualności

WEEKENDOWE KONTROLE KOSZALIŃSKIEJ DROGÓWKI

Sześciu nietrzeźwych kierujących i trzech, którzy pomimo cofniętych uprawnień zdecydowali się wsiąść za kierownicę samochodu, to bilans weekendowych sprawdzeń przeprowadzonych przez policjantów koszalińskiej komendy. Przed nami czas wzmożonego ruchu na drogach i tym samym czas wzmożonych kontroli.

Kontrole trzeźwości to jeden z priorytetów pracy Policji. Każdego dnia, dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, mundurowi wyjeżdżają na drogi w mieście i powiecie sprawdzając kierowców. Tak też było w miniony weekend. Policjanci z koszalińskiej komendy na terenie miasta i powiatu ujawnili sześciu kierowców, którzy mimo tego, że wcześniej pili alkohol lub zażywali środki odurzające, zdecydowało się wsiąść za kierownicę auta. Dodatkowo trzech mężczyzn nie zastosowało się do zakazu prowadzenia pojazdu z uwagi na cofnięte uprawnienia.

Pierwszy z zatrzymanych do kontroli drogowej mężczyzna kierował fordem w Bobolicach. Przeprowadzone przez policjantów badanie alkotestem wykazało, że 60-latek miał prawie 2, 3 promila alkoholu w organizmie. Niewiele mniej miał drugi z zatrzymanych mężczyzn, który kierował również fordem w Koszalinie. Badanie na trzeźwości wykazało u 31-latka prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Kolejny z zatrzymanych, to 36-letni kierujący samochodem marki peugeot. Mężczyzna w chwili badania na zawartość alkoholu miał w organizmie 0,8 promila alkoholu.
Każdy z zatrzymanych kierujących musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Przed nami tydzień wzmożonego ruchu na drogach miasta i powiatu. Przypominamy, aby zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do panujących warunków. Na drodze nie ma miejsca na brawurę i nieodpowiedzialność, dlatego policjanci z całą stanowczością będą karać piratów drogowych. Można spodziewać się również wzmożonych kontroli trzeźwości kierujących. 

  • logo