Aktualności

„POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE – MOŻESZ MIEĆ NA NIE WPŁYW” - DEBATA Z MIESZKAŃCAMI KOSZALINA

Data publikacji 12.04.2017

W kalendarz pracy policjantów Wydziału Prewencji na stałe wpisały się już debaty z mieszkańcami miasta i powiatu koszalińskiego. W trakcie wczorajszego spotkania, zwyczajowo już poruszano kwestie bezpieczeństwa, a także omówione zostały bieżące programy i kampanie realizowane przez Komendę Miejską Policji w Koszalinie.

Wczorajsza debata poświęcona była bezpieczeństwu mieszkańców i odbyła się w auli Koszalińskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela.

Udział w niej wzięli zaproszeni goście, przedstawiciele szkół, uczniowie oraz mieszkańcy Koszalina.

Gospodarzem spotkania był Komendant Miejski Policji w Koszalinie mł. insp. Krzysztof Sieląg, który przywitał przybyłych gości oraz podkreślił, jak ważną rolę odgrywa współpraca na poziomie Policja a lokalne społeczności.

Pierwszym punktem, który został omówiony przez Naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Koszalinie nadkom. Krzysztofa Rosiaka była ogólnopolska kampania "Dzielnicowy bliżej nas". Jest to projekt mający na celu zmianę społecznego nastawienia do dzielnicowych. Naczelnik przybliżył zaproszonym gościom zadania pełnione przez dzielnicowych. Podkreślił, że jest to funkcjonariusz prewencji, stąd zawsze pełni służbę w mundurze. Przyjęło się także, że jest to policjant pierwszego kontaktu ze społeczeństwem. To właśnie do niego należy niesienie pomocy mieszkańcom w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów, od tych najdrobniejszych do bardziej skomplikowanych. Dzielnicowi to policjanci, których warto poznać. To oni są najbliżej naszych spraw i problemów, z jakimi boryka się dany rejon, m.in. walczą z przemocą domową, osiedlowym chuligaństwem i dbają o przestrzeganie porządku na osiedlach.

Kolejnym elementem debaty omówionym przez funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji koszalińskiej komendy była prezentacja multimedialna dotycząca aplikacji „Moja Komenda”. Umożliwia ona wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Policjanci tłumaczyli, że aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych można również wyszukać po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie, a użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

W trakcie spotkania naczelnicy przedstawili również najważniejsze zagadnienia związane z „Krajowa Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa” i jej funkcjonowaniem na terenie miasta i powiatu. Wskazywali, że KMZB jest narzędziem, które wpływa na realne poczucie bezpieczeństwa obywateli. Dzięki niej mieszkańcy mogą na bieżąco reagować na zagrożenia i aktywnie współpracować z Policją.

Na koniec debaty był czas na pytania. Policjanci rozmawiali na tematy zgłaszane przez uczestników spotkania. 

  • bezpieczeństwo
  • bezpieczeństwo1
  • bezpieczeństwo2
  • bezpieczen4
  • bezpieczen5
  • bezpieczen6
  • bezpiecz6
  • bezpieczen7
Powrót na górę strony